گیلاس (Cherry)

گیلاس (Cherry)

گیلاس (Cherry)      تاریخ درج: 1397/3/13

گیلاس میوه‌ ای کوچک، در رنگ‌ هایی از زرد تا قرمز مایل به سیاه می باشد که دارای هسته ‌ای‌ سخت و کوچک است. بهترین هوا برای رویش این درخت نقاط معتدل سرد نواحی کوهستانی است در حالی که در آب و هوای گرم و معتدل و سرد و معتدل سبز می شود و محصول می‌دهد. مناسب‌ترین مناطق برای درخت گیلاس مناطقی با باران‌ های زمستانه خوب و تابستان ‌های خشک و خنک می‌ باشد. کشت گیلاس در زمین‌ های رسی مرطوب یا زمین ‌های خیلی خشک و نقاطی که در مقابل آفتاب قرار می‌گیرد مناسب نمی باشد. بهترین بافت خاک برای کشت گیلاس رسی شنی با مقدار مناسب از مواد آلی است.

تکثیر درخت گیلاس

برای تکثیر درخت گیلاس می توان از هسته ی آن ها استفاده کرد. پس از کاشت این هسته ها، با گذشت یکسال تبدیل به نهال های کوچکی می شوند. امروزه این نهال ها را می توان به صورت آماده از گلخانه ها تهیه نمود که دارای 10 تا 20 سانتی متر ارتفاع می باشند. برای محصول دهی درخت گیلاس چند سال طول می کشد. همچنین می توان شاخه های گیلاس را به درختان میوه دیگر پیوند زد.

 

کاشت درخت گیلاس

برای کاشت، نهال گیلاس را می توان در فصل بهار یا تابستان به باغ منتقل نمود. نیاز است که در خاک گودالی حفر شود که سه برابر اندازه ریشه نهال دارای عمق و پهنا باشد و با مقدار زیادی کود یا کمپوست غنی به همراه خاک تازه باشد.

در اثر وزش باد برای حفاظت از نهال آن را به یک تیر چوبی قائم می بندند.

آبیاری این گیاه به صورت عمیق می باشد.

در سال های اولیه کاشت درخت، برای رشد سریع آن از تقویت کننده های جامد استفاده می شود.

قبل از باز شدن جوانه ها در بهار برای از بین بردن آفات درختان را با روغن های مخصوص اسپری می کنند.

در زمان نزدیک به برداشت اسپری یا سمپاشی کردن درخت مناسب نمی باشد.

 

هرس کردن درخت گیلاس

هرس کردن در اوایل بهار و قبل از رشد درخت در سال جدید باعث تضمین سلامتی درخت گیلاس می شود. این کار به صورت سالانه انجام می شود که باعث از بین رفتن شاخه های مرده یا ناسالم می شود.

برای رسیدن هوا و نور خورشید به درخت نیاز است که نواحی بیش از حد پر شاخه هرس شود.

 

 

 

 

   قیمت ارزها

   قیمت سکه و طلا