کاشی کاری

کاشی کاری

کاشی کاری      تاریخ درج: 1397/1/27

هنر زیبای کاشیکاری از هنرهای دستی و قدیمی می باشد که یکی از نمادهای مهم و عناصر برجسته تزئینی در معماری ایران محسوب می شود. کاشیها اغلب برای پوشش دیوار و سقف به کار می روند که به صورت مربعهای ساده یا موزاییکهای پیچیده می باشند. مواد اولیه کاشی خاک رس می باشد که از محصولات سفالی به شمار می رود.این هنر زیبا برای تزئین بناها در قرن هشتم هجری کاربرد فراوان پیدا کرده است که تاکنون نیز ادامه دارد.

ویژگی های کاشی:

کاشی به دلیل بهداشتی بودن و هم چنین عایق بودن در برابر رطوبت، نسبت به سنگ و سیمان و سایر مصالح در استفاده از معماری ساختمان طرفداران بسیاری دارد.

در ساختمان کاشی به عنوان دیوار پوش و کف پوش مورد استفاده در آشپزخانه، محیط های بهداشتی، حمام و دستشویی و به دلیل ضد سایش بودن، مقاومت حرارتی و الکتریکی بالا در حفظ بهداشت بیشتر و محافظت در برابر رطوبت قرار می گیرد که برای نظافت راحت می باشد و نسبت به سایر دیوار پوش ها دارای هزینه نگهداری کمتری می باشد.

کاشی تنوع بی نظیری در طرح و رنگ دارد و رویه لعابی آن ممکن است براق، نیمه براق، مات، ساده، گلدار، سفید و یا رنگی باشد که باعث جذابیت بصری می شود.

 

انواع کاشی از لحاظ کاربرد:

الف .کاشی کف  ب .کاشی دیوار   ج .کاشی های پرسلانی   د .گرانیتی

 

زیباترین و قدیمی ترین این هنر کاشی های فیروزه ای اصفهان می باشد و کتیبه های تاریخی مناره های دوران سلجوقی با آنها تزئین شده است.

 

 

 

 

   قیمت ارزها

   قیمت سکه و طلا