علت خنکی و خواص آب درون کوزه های سفالی چیست؟

علت خنکی و خواص آب درون کوزه های سفالی چیست؟

علت خنکی و خواص آب درون کوزه های سفالی چیست؟      تاریخ درج: 1397/1/27

برخی از اندیشمندان معتقدند دلیل گوارا و خوش نوش بودن آب درون کوزه برای انسان، فطرت و اصل خاکی بودن جسم انسان است . ظروف سفالی بدون لعاب برای نگهداری آب درون کوزه استفاده می شود که آب درون آن برای تسکین دردهای مفصلی و هم چنین پیشگیری از بیماری ها و شفا و درمان بسیاری از بیماریها از جمله برای بیماری یبوست و بیماری نزله و.... بسیار مؤثر می باشد. کوزه بهترین تصفیه کننده طبیعی است که باعث گرمی و یا سرد شدن بیش از حد آب نمی شود و دارای خنکی مطبوع و درجه حرارت یکنواخت می باشد .

آب کوزه با جذب خواص و املاح خاک کوزه و جذب مواد زائد و مضر آب ، پوشش و کاور و چربی اطراف سلول را به تدریج از بین می برد و آب به درون سلولها نفوذ می کند.

هم چنین چربیها و مواد و سم هایی را که به جداره معده و مخصوصا روده چسبیده اند را جدا می کند و از طریق ادرار و مخصوصا مدفوع دفع می کند.

کوزه های سفالی به دلیل خاصیت نیمه تراوایی که دارد آب داخل کوزه به بیرون درز میکند و دیواره کوزه را مرطوب نگه میدارد و این آب برای تبخیر شدن از گرمای داخل کوزه استفاده می کند که همین عامل باعث خنک شدن آب درون کوزه می شود .

خاک رسی که برای ساخت سفال استفاده می شود دارای خاصیت جذب مواد و یون ها می باشد. این خاک، یونهای کلسیم را جذب و یونهای سدیم را پس می دهد در واقع باعث حذف سختی آب می شود و موجب می شود آب گوارا شود.

 

 

 

 

   قیمت ارزها

   قیمت سکه و طلا