تفاوت ظروف سفالی و دیگر ظروف چه می باشد؟

تفاوت ظروف سفالی و دیگر ظروف چه می باشد؟

تفاوت ظروف سفالی و دیگر ظروف چه می باشد؟      تاریخ درج: 1397/1/27

بهترین ظرف غذا برای انسان ظروف سفالین یا گلی می باشد که از مشهورترین آنها ، کوزه و پیاله سفالین است؛ ظروف لعابی زردرنگ و فیروزه ای سفالی برای پخت و پز و نگهداری غذا مناسب تر می باشند. پخت‌ وپز در این ظروف باعث می شود مواد مغذی خوراکی ها حفظ شوند، درحالی که درون ظروف فلزی مانند آلومینیم، نیکل و کروم احتمال نشت فلز به مواد غذایی زیاد می باشد.قلیایی بودن سفال باعث می شود غذایی که در این ظروف پخته می شود کمی از اسیدی بودن غذا را خنثی کند و موجب حفظ سلامت بدن و دستگاه گوارش شود .

ظروف سفالی به دلیل طبیعی بودن غیر سمی می باشند و هم چنین مواد مغذی محلول در آب ، بخار و گرما را در خود حفظ می کنند و غذا در آن‌ها عطر و طعم خاصی پیدا ‌می کند .

مصرف آب نگهداری شده در ظروف سفالی دارای طعم طبیعی است که شامل املاح و مواد معدنی از جمله عنصر آهن می باشد در حالی که نگهداری آب در ظرف یا بطری پلاستیکی به دلیل وجود مواد شیمیایی برای بدن مضر می باشد .

هم چنین در ظروف سفالی نگهداری آب به حفظ هورمون تستوسترون کمک می کند و روند سوخت و ساز بدن را بهبود می بخشد اما استفاده از ظروف پلاستیکی باعث کاهش سطح هورمون تستوسترون در بدن می شود.

در اسلام استفاده از این ظروف تاکید شده است و از قول پیامبر گرامی اسلام نقل شده است:

« خداوند به زندگی کسانی که اکثر ظروف غذای آنان گلی است ، برکت می‌دهد»

 

تفاوت سفال و سرامیک:

محصولات سفالی با گل سفالگری تولید شده از خاک رس و به روش دستی با چرخ سفالگری ساخته می شوند ولی محصولات سرامیکی یا دوغابی از ترکیب چند نوع خاک، آب و چند ماده ی دیگر تولید شده و به روش ریخته گری با قالب های گچی ساخته می شوند.

برای ساخت سرامیک از ترکیبات چند نوع مواد استفاده می شود که همین عامل باعث تفاوت قیمت سرامیک شده است در حالی که برای سفال، گِل مورد استفاده یکی می باشد.

برای پخت، سفال از حرارت پایین تری نسبت به سرامیک برخوردار می باشد.

لعاب پذیری سرامیک  نسبت به سفال بیشتر می باشد که باعث شده سرامیک دارای انواع مختلفی از لعاب ها باشد.

برخی معتقدند استحکام نسبی سرامیک نسبت به سفال بیشتر می باشد.

 

 

 

 

   قیمت ارزها

   قیمت سکه و طلا