قوانین و مقررات

آشنایی با قوانین و مقررات

 

1. شرایط عودت کالا

عودت کالا به عنوان بخش خدمات پس از فروش به مشتریان از مزیت های فروشگاه اینترنتی فارس اکو می باشد. با توجه به فراوانی کالاها و تنوع نحوه استفاده و مراقبت هریک از آنها، خواهشمند است که نسبت به موارد ذکر شده بر روی دفترچه راهنمای هریک از آنها توجه کافی را داشته باشید تا هنگام عودت کالا خللی پیش نیاید.

 

دریافت کالا از فارس اکو:

 • دقت نمایید که تحویل دهندگان کالا که از سوی فارس اکو مسئول تحویل کالا به شما هستند، موظف به رعایت موارد و نکات ایمنی حمل و نقل کالا در طول مسیر هستند. همچنین در صورت نیاز به بررسی مواد و تجهیزات از سوی شما مشتریان عزیز، بایستی با صبر و حوصله منتظر بررسی محصولات توسط شما شده و سپس اقدام به گرفتن امضای رسید تحویل کالا نمایند.

 • در صورت مشاهده آسیب از تحویل گرفتن مرسوله خودداری نموده تا جهت بررسی های لازم و تحویل مجدد کالا برگشت داده شود. بدیهی است که تحویل گرفتن کالا توسط مشتری به منزله تایید سلامت فیزیکی آن خواهد بود.

 • از پلمپ و عدم آسیب دیدگی جعبه اطمینان حاصل کنید و سپس نسبت به دریافت آن اقدام کرده و رسید دریافت را امضا کنید.

 • باز کردن جعبه و نصب کالاهایی که باید توسط نصاب شرکت مربوطه راه اندازی شوند بایستی حتما توسط نصاب مجاز یا نمایندگی مجاز آن صورت گیرد، در غیر اینصورت گارانتی یا خدمات پس از فروش محصول از بین خواهد رفت.

 • با هرگونه تغییر در بسته بندی و شکل ظاهری مواد و تجهیزات، امکان عودت کالا میسر نخواهد بود.

 

آگاهی از نحوه مصرف:

 • ابتدا شرایط نگهداری و نکات ایمنی بر روی کالا را مطالعه کنید و حتما آن ها را رعایت نمایید تا از بروز آسیب های احتمالی جلوگیری شود. در صورت بروز هر گونه حساسیت، عوارض یا بیماری برای مصرف کننده، فارس اکو مسئولیتی نخواهد داشت.

 • پس از خرید محصول در صورت عدم آگاهی، اطلاع و ناتوانی مصرف کننده در استفاده از آن تمامی مسئولیت‌‌ها بر عهده مشتری بوده و فروشگاه فارس اکو تعهدی نخواهد داشت لذا پیش از خرید درمورد اطلاعات تخصصی هر یک از کالاها و خدمات آگاهی کسب کرده تا از خرید خود اطمینان حاصل نمایید.

 

انصراف از خرید:

 • خواهشمند است در صورت انصراف از خرید خود، در اسرع وقت به فروشگاه فارس اکو اطلاع دهید تا نسبت به عدم ارسال کالا اقدام شود.

 • در صورت انصراف از خرید، بایستی حداکثر تا 3 روز انصراف خود را به فارس اکو اطلاع داده تا اقدامات عودت وجه و کالا صورت پذیرد.

 • پس از رسیدن بار به دست مصرف کننده و سپس انصراف از خرید، بازگشت کالا به عهده مشتری خواهد بود.

 • خواهشمند است پیش از عودت کالا با فروشگاه اینترنتی فارس اکو هماهنگی های لازم را به عمل آورید.

 • عودت وجه تا ۷۲ ساعت پس از عودت کالا و با تایید کارت بانکی خریدار صورت می پذیرد.

 

ویژگی های مواد و تجهیزات:

 • در صورت مشاهده عدم تطابق ویژگی های مواد یا تجهیزات خریداری شده با آنچه که در سایت فارس اکو ذکر شده، حداکثر تا 3روزکاری نسبت به اعلام مشاهدات خود اقدام کرده تا پس از اطمینان از آن نسبت به تعویض یا مرجوعی کالا توسط فارس اکواقدام لازم صورت گیرد.

 • در صورتی که پس از استفاده از مواد یا تجهیزات نسبت به عملکرد آنها نارضایتی داشتید، خواهشمند است ظرف مدت حداکثر ۲۴ ساعت با بخش مشتریان فارس اکو تماس گرفته تا با بررسی موضوع توسط کارشناسان، اقدام لازم صورت گیرد.

 • عواقب ناشی از اطلاعات نادرست که بر روی محصول ذکر شده بر عهده تامین کننده است و مسلما فارس اکو برای حفظ حقوق مصرف کنندگان خود نسبت به آن پیگیری های لازم را انجام خواهد داد.

 

2. حفظ اطلاعات در فارس اکو

 

دریافت ایمیل و اشتراک

در صورتی که تمایل به دریافت ایمیل های ویژه اعضا از فارس اکو را دارید، پست الکترونیک خود را در قسمت فوتر وارد کادر مربوطه نمایید.

 

سیاست های حفظ اطلاعات

فارس اکو، از اهمیت و حساسیت بالای اطلاعات شخصی و کاربری همه ذینفعان اعم از تامین کنندگان و مشتریان خود آگاهی دارد لذا ما به شما این اطمینان را می دهیم که این اطلاعات کـــاملاً محرمانه تلقی گردیده و به هیچ فرد حقیقی و یا حقوقی مگر با مجوز رسمی و قانونی از مراجع ذیصلاح ارائه نمی گردد.

این سیاست ها در جهت احترام به حریم شخصی کاربران سایت به عنوان قرارداد الکترونیکی و سند قانونی بین کاربر و فارس اکو تنظیم شده است. تمامی مطالب و فعالیت های سایت فارس اکو مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و هرگونه استفاده و فعالیت کاربر در هر قسمتی از سایت، به منزله آگاهی از نحوه استفاده و نیز پذیرش تمامی قوانین فارس اکو می باشد. لازم به ذکر است که آخرین تغییرات در سیاست ها و قوانین فارس اکو در همین سایت اعمال و به روز رسانی میشوند.

 

اطلاعات دریافتی از کاربر

اطلاعات دریافتی از کاربران مانند نام و نام خانوادگی، آدرس ها، ایمیل، شماره های تماس همراه و ثابت و... در راستای ارائه خدمات فروش به مشــتریان فارس اکو می‌باشد. هنگامی که شما از وب سایت ما بازدید می کنید، سرور و سامانه امنیت فضای مجازی، اطلاعاتی مقدماتی از قبیل IP، شرکت ISP سرویس دهنده به کاربر، نوع و نسخه مرورگر، تاریخ و زمان دسترسی به وب سایت و صفحات بازدید شده را جمع آوری می‌کنند. این اطلاعات به ویژه برای فهمیدن اینکه چه صفحاتی برای بازدیدکنندگان جذابیت بیشتری داشته یا کدام یک از خدمات بیشتر مورد توجه مخاطبان قرار گرفته است، گردآوری و تحلیل می شوند و در راستای بهبود محتوا و ارتقای سطح کیفی وب سایت به کار می روند. سامانه های پرداخت بانکی مسئول حفظ و نگهداری از اطلاعات کارت و حساب بانکی خود می باشند و فارس اکو قادر به رصد و ذخیره اطلاعات بانکی کاربر نیست و هیچگونه دخل و تصرفی در اطلاعات کارت و یا ذخیره سازی آنها نمی کند.

 

ویرایش و تغییر اطلاعات شخصی

کلیه اطلاعاتی که کاربر به عنوان اطلاعات شخصی خود در سایت وارد می کند را می تواند در بخش مربوط به حساب خود تغییر داده یا ویرایش کند